İnternetten Para Kazanma Yolları – 12 Yaratıcı Fikir

İnternetten para kazanmak isteyen bir öğrenci ya da ev hanımı olmanız fark etmez; ya da zaten tam zamanlı bir işiniz olabilir ama bunun yanında ekstra para kazanmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Bu yazıda, internetten para kazanmanın birçok farklı yolunu bulacaksınız.

1. Stok Fotoğraf Satmak

Fotoğraflarınızı satarak internetten para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? İnternette kaliteli fotoğraflar için yüksek talep var. Blogcular veya web sitesi sahipleri siteleri için kullanmak için bazı fotoğraflara ihtiyaç duyduklarında, telif hakkı nedeniyle fotoğrafları yalnızca Google’dan özgürce alamazlar. Çoğu kişi bunun yerine online platformlardaki fotoğrafları kullanmak için ödeme yapar.

Bu nedenle, fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, fotoğraflarınızı online satmak, internetten para kazanmanıza yardımcı olabilir. Shutterstock gibi birçok stok fotoğraf sitesi var.

2. Blog Yazmak

Fikrinizi yazmaktan veya paylaşmaktan hoşlanıyorsanız blog yazmak sizin için olabilir. Blog yazmak yoluyla ne kadar kazanabileceğinize şaşıracaksınız. Blog yazmaya hobi olarak başlayabilirsiniz. Ve daha sonra bir işe dönüşebilir. İyi bir şey, bir blogcu olmak için mükemmel bir yazar olmak zorunda olmamanızdır. Kendi blogunuzu başlatmak için herhangi bir teknik geçmişe de ihtiyacınız yoktur.

Benim daha önce yazma deneyimim yoktu. Ayrıca daha önce web siteleri ve kodlama hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Günümüzde blog yazmak çok kolay olabilir. Başlamak için yapmanız gereken tek şey bir web alan adı satın almak, sitenizi tasarlamak ve içeriğinizi planlamaktır.

Bloglama ayrıca çok düşük bir yatırım gerektirir. Temel olarak başlamak için ödemeniz gereken tek şey hosting satın almaktır. En zor şey aslında başlamaktır. Sonunda gerçekleşmeye karar vermem birkaç yılımı aldı. Ve yaptığım için mutluyum.

Web sitenizi oluşturduktan sonra para kazanmanın farklı yolları vardır. Aşağıda bazı yollar bulunmaktadır:

REKLAM ALANI SATMAK

Sitenize trafik geldiğinde sitenize reklam koyarak trafiğinizden para kazanabilirsiniz. Bunu yapmanın birçok farklı yolu var. Bunun bir yolu, alanınızı markalara kiralamak ve düzenli olarak onlardan gelir elde etmektir. Yeni başlayanlar için en kolay yol Google Adsense kullanmaktır.

Google Adsense ile kurulum yaptıktan sonra, reklamların sitenizin farklı konumlarında otomatik olarak gösterilmesi için bir ayar seçebilirsiniz. Bu şekilde konuma elle karar vermenize ve kod eklemenize gerek kalmaz. Reklamları ne kadar çok kullanıcı görür ve tıklarsa, Google Adsense’den o kadar çok para kazanırsınız.

SATIŞ ORTAKLIĞI

Satış ortaklığı, bir web sitesinden para kazanmanın yaygın bir yoludur. Çalışma şekli, sitenize bir bağlantı koyarak başkalarına güvendiğiniz bir ürün veya hizmeti önermektir. Birisi bu bağlantıyı satın aldığında, satıştan bir komisyon alırsınız.

Birçok marka blog yazarlarına ortaklık sunuyor. Ayrıca katılabileceğiniz farklı markalara sahip birçok satış ortaklığı platformu da var.

SPONSORLU YAYINLAR

Web sitenize trafik çekmeye başladığınızda, birçok marka hizmetlerini sitenizde tanıtmak isteyecektir. Bunu yapmanın bir yolu sponsorlu gönderilerdir.

Bu, blogcunun söz konusu markadan bahseden veya tanıtımını yapan bir yazı yazdığında ödeme alacağı anlamına gelir. Blogcu ne kadar çok trafiğe sahip olursa, sponsorlu bir gönderi için daha fazla ücret ödeyebilir.

3. Sosyal Medya Fenomenliği

İnternetten para kazanma yöntemleri listesinde en popüler olanlardan biri şüphesiz ki sosyal medya fenomeni olmaktır! Sosyal medya fenomenleri büyük kitleler tarafından takip edilirler; çektikleri videolar binlerce milyonlarca kişi tarafından internette paylaşılır.

Sponsorlar sosyal medya fenomenlerine iyi kazanç sağlarlar. Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter özellikle bu alan için kullanılan sosyal ağlardır.

Sosyal medya fenomeni olmak istiyorsanız bilhassa hakimiyetiniz ya da yeteneğiniz olan konuları seçmeye ve bu alanda paylaşımlar yapmaya dikkat edin. Gerçekten iyi yaptığınız işlerde geniş kitlelere ulaşmanız çok daha kolay olacak ve dikkat çekeceksiniz.

4. İçerik Yazarlığı

Yazmayı seviyorsanız online içerik oluşturarak internetten ekstra para kazanmayı düşünebilirsiniz. Yeni başlayan biriyseniz, Sadeceon gibi bazı serbest metin yazma platformlarıyla başlamak iyidir . Ücretsiz olarak serbest yazar olarak kaydolabilirsiniz. Onaylandıktan sonra işleri platformdan kabul etmeye başlayabilirsiniz.

Yazma görevleri web siteleri, bloglar, dergiler vb. İçin olabilir. Ve ürün açıklamaları, basın bültenleri, blog yazıları ve daha fazlasını yazabilirsiniz. Yazma becerilerinizi geliştirirken biraz para kazanmanın iyi bir yoludur. Hatta bu yazı deneyimlerinin yardımıyla gelecekte serbest bir yazı kariyerine de başlayabilirsiniz.

5. Çeviri Yapmak

Öğrenciler için internetten para kazanma yolları listesinde en sık başvurulan yöntemlerden biri de çeviri yapmaktır. Yalnızca öğrencilerin değil yabancı diline güvenen herkesin tercih edebileceği bir çalışma şeklidir.

Özellikle profesyonel olarak çeviri yapabilen kişilerin yüksek kazançlar elde edebilecekleri bir kanaldır. Daha az bilinen dillerden birine hakimseniz yüksek kazanç ihtimaliniz daha da yükselecektir.

6. Dijital Ortamda Kurs Vermek

Bir konu hakkında fikirleriniz varsa ve bunu başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız, online kurslar sunmayı düşünebilirsiniz. Hedef kitlenize ulaşmak için Udemy gibi platformlardan yararlanabilirsiniz . Bu platformlar online bir kurs oluşturmanıza ve yüklemenize olanak tanır. Ve üyeler onu izlerken sonsuza kadar ödeme alacaksınız.

Hemen hemen her konuyu seçebilirsiniz. Örneğin, yemek pişirme, tasarım, fotoğrafçılık, serbest çalışma ve daha fazlası. En iyisi, güvenilirliğiniz olan bir konu seçmektir. Örneğin, bir aşçı iseniz, farklı yemekler yapmayı öğretebilirsiniz. Eğer bir muhasebeciyseniz, vergi hazırlığı hakkında bir sınıfa ders verebilirsiniz.

Kurs konusunu bulmak ve müfredatınızı planlamak önemlidir. Sınıfınızı faydalı ve ilginç hale getirin. Kursunuzu sosyal medya hesaplarınız ile kişisel ve profesyonel ağlarınız üzerinden tanıtabilirsiniz. Bazı öğrencileri biriktirdiğinizde, kursunuzdan hoşlanıyorlarsa, yönlendirmeleriyle daha fazlasını elde edebilirsiniz.

7. Web Site Almak ve Satmak

Tıpkı bir gayrimenkule yatırım yapar gibi web site alıp, gerekli düzenlemeleri yapıp kazançlı bir fiyata bunun satışını gerçekleştirebilirsiniz! Kelepir bir web sitesi bulmalısınız ve bunun üzerinde bazı geliştirmeler yapmalısınız.

Satışa sunulan siteler hakkında bilgi edinin ve araştırma yapın. Sonuçta bir risk alıyorsunuz. Trafik rakamlarını, site gelirleriniz öğrenin.

Siteyi satın alırsanız bu platformun trafiğini arttırmaya yönelik çalışmalarınızı yapın. Gelir miktarı ve site trafiği maksimuma ulaştığında satışı gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları listesinde web site alım satımı gittikçe yaygınlaşıyor.

8. El İşi Ürünleri Satmak

İnternetten para kazanma yolları arasında el işi marifetlerinizi satmak da bulunuyor! El becerinize güveniyorsanız, emek vermekten ve üretmekten hoşlanıyor; ortaya çıkardıklarınızı başkalarına satmayı hedefliyorsanız bunun için internette uygun platformlardan faydalanabilirsiniz!

El işi satışları için değişik siteler vardır. Örneğin Etsy bunlar arasındadır. Kullanıcı tabanı geniş olan sitelerde ürünlerinizi sergilerseniz satış yapma ve para kazanma ihtimaliniz de artacaktır.

Bu sitelerde isim yaptığınızda daha sonrası için kendi e-ticaret sitenizi oluşturmanız da mümkündür! Böylece doğrudan satışa odaklanabilirsiniz.

9. Youtube Kanalı Oluşturun

Herkes Youtube’u bilir. Ancak Youtube’a video yükleyerek de para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Youtube, Youtube İş Ortağı Programını tanıtarak insanları daha yüksek kaliteli videolar yapmaya teşvik etmeye çalışıyor . Bu programla, videoları Youtube’a yükleyerek reklam gelirinin bir kısmını alabilirsiniz.

Blogdan para kazanmaya benzer şekilde, kullanıcılar bağlantılarınızı tıklayarak satın aldıklarında satış ortaklığı pazarlamasından da kazanabilirsiniz. Ayrıca, ürünlerini tanıttığınız sponsorlu bir video yaparak markalardan ödeme alabilirsiniz.

Günümüzde insanlar Youtube’da google’da arama yapmaktan daha fazla video izliyor. Video yapmaktan hoşlanıyorsanız, Youtube biraz para kazanmak için eğlenceli bir yol olabilir. Birçok abonesi olan YouTube kullanıcıları, zamanları ve çabaları karşılığında oldukça fazla para kazanabilirler.

Burada önemli olan konu hakkında yetenekli, bilgi sahibi olmanızdır. Hedef kitlenizi iyi biçimde araştırmak da kanalınızın başarısını ve trafiğini yukarıya çekecektir.

Youtube kanalı açarken sadece içerik kalitesine değil görüntü ve ses kalitesine de dikkat etmelisiniz. Anlaşılmayan, kısık sesle çekilen videolar ilgi görmeyecektir.

İçerik kaliteli olsa bile bu tarz videolar ziyaretçi sayısını azaltır. Video kayıt kalitesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. İstikrarlı olarak video paylaşımı yapmak da popüler bir Youtuber olmak için önem taşır!

10. Online Anketlere Katılarak Para Kazanma

Online anketler yaparak evden para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Online anketler alarak zengin olmayacak olsanız da, evden para kazanmanın kolay ve hızlı bir yoludur. Boş zamanlarında harçlık kazanabilen öğrenciler arasında özellikle popülerdir.

Birçok şirket, hedef müşterilerinin motivasyonları ve tercihleri ​​hakkında bilgi edinmek için ödemeye hazırdır. Bu nedenle araştırma şirketleri, online anketleri yanıtlayacak veya yeni ürünleri test edecek kişileri arıyor. Görüşleriniz bu şirketler için değerlidir.

Online anketler almanın en iyi yanı bunu istediğiniz zaman evde yapabilmenizdir. Ankete bağlı olarak tamamlanması birkaç dakika ile yarım saat sürebilir. İstediğiniz kadar çok veya az anket yapabilirsiniz. En iyisi, kazanmak için daha fazla fırsata sahip olabilmeniz için birden fazla anket şirketine kaydolmaktır.

11. Twitch Yayıncılığı Yapmak

Twitch yayıncılığı son yılların popüler internetten para kazanma yolları listesindedir! Twitch sitesinde oyun oynayarak para kazanabilirsiniz! Bir çeşit Youtube kanalı gibi görünse de tam olarak aynı özelliklere sahip değildir.

Twitch sitesini iyi analiz edip buna göre yöntemler geliştirmeniz yararınıza olacaktır. Bu sitede para kazanmak için canlı yayın yapmalısınız. İnternette çok popüler olan oyunları canlı yayında paylaşmalısınız.

Oyunculuk bilgisi geniş olmalıdır; kullanılan bilgisayarın iyi kalitede olması önem taşır. Kamera çözünürlüğüne dikkat edilmelidir. Tabiki takipçi edinmeniz gerektiğini de belirtelim. Oyun meraklıları için iyi bir kazanç yöntemidir.

12. Dropshipping

Dropshipping, çok fazla yatırım yapmadan veya çok fazla risk almadan bir dijital mağaza sahibi olmak istiyorsanız iyi bir seçenektir. Dropshipping modeliyle herhangi bir envanter depolamanıza gerek yoktur. Aslında, envanterinize sahip olmanıza bile gerek yok.

Bir sipariş aldıktan sonra gerekli ürününüzü doğrudan bir toptancı veya üretici olan üçüncü bir taraftan satın alırsınız. Bu üçüncü taraf, siparişleri yerine getirmek için ürünü doğrudan müşterinize gönderir. Bu şekilde ürünü doğrudan görmenize bile gerek kalmaz. Kazandığınız kar, müşterinizden aldığınız fiyat ile üçüncü tarafın sizden aldığı ürünün maliyeti arasındaki farktır.

13. Uygulama geliştirme

Yazılım programlamayı biliyorsanız evden para kazanmanız için online olarak tonlarca fırsat var. Bunun bir yolu bir uygulama geliştirmektir. İnsanların kullanmak istediği bir uygulama oluşturmak için iyi bir fikre ihtiyacınız var.

Bir web sitesi yapmaya benzer şekilde, uygulamanıza reklam yerleştirerek veya daha sonra iyi bir fiyat karşılığında uygulamanızı satarak kazanabilirsiniz.

Sonuç

İnternetten para kazanmak için yukarıdaki yöntemleri denediniz mi? İnternetten nasıl para kazanabileceğiniz hakkında başka fikirleriniz var mı? Aşağıya bir yorum bırakın ve fikirlerinizi paylaşın!

6 Yorum

 1. converse shoes demiş ki:

  My spouse and i ended up being so ecstatic that Jordan could carry out his homework through the precious recommendations he came across from your own blog. It’s not at all simplistic to just always be offering instructions which often others could have been selling. And now we fully grasp we now have you to be grateful to because of that. Those explanations you’ve made, the simple web site menu, the friendships you assist to create – it’s got mostly terrific, and it’s making our son and our family imagine that the subject is exciting, which is certainly quite important. Thanks for the whole thing!

  17 Ağustos 2020
  Yanıtla
 2. curry 6 demiş ki:

  I in addition to my pals have already been digesting the great guides located on your site and so then got a terrible feeling I never thanked the site owner for them. All the men came totally happy to learn all of them and have in fact been using these things. Thanks for truly being considerably thoughtful and also for picking out varieties of useful subjects most people are really eager to discover. Our honest apologies for not expressing gratitude to you sooner.

  22 Ağustos 2020
  Yanıtla
 3. balenciaga demiş ki:

  I really wanted to compose a word to be able to say thanks to you for the splendid pointers you are sharing here. My considerable internet investigation has at the end been rewarded with good quality information to talk about with my friends and classmates. I ‘d tell you that most of us readers actually are definitely endowed to dwell in a decent site with very many brilliant individuals with insightful opinions. I feel rather blessed to have discovered the webpage and look forward to tons of more brilliant moments reading here. Thanks a lot again for all the details.

  24 Ağustos 2020
  Yanıtla
 4. My spouse and i were now joyous that Michael managed to carry out his survey through your ideas he made through your site. It’s not at all simplistic just to be releasing helpful hints the others could have been selling. We really know we have got the writer to thank because of that. The main illustrations you have made, the easy blog navigation, the relationships your site aid to promote – it’s got most terrific, and it is assisting our son in addition to the family do think that subject matter is excellent, which is tremendously important. Thank you for all!

  26 Ağustos 2020
  Yanıtla
 5. I have to convey my respect for your kindness giving support to people who have the need for guidance on the content. Your real dedication to getting the solution all over appears to be quite productive and has surely allowed guys and women much like me to get to their targets. Your new warm and friendly recommendations signifies so much to me and additionally to my mates. Regards; from each one of us.

  29 Ağustos 2020
  Yanıtla
 6. curry 5 demiş ki:

  My spouse and i got quite fortunate when Peter managed to finish up his analysis while using the precious recommendations he discovered out of the weblog. It is now and again perplexing just to continually be giving away guides which usually people today could have been making money from. And we all discover we have you to be grateful to for this. All the explanations you made, the simple web site menu, the friendships you will give support to instill – it’s got all exceptional, and it’s assisting our son in addition to us recognize that that content is entertaining, and that is tremendously important. Many thanks for all!

  31 Ağustos 2020
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir